Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-04-10 16:59:27

Başkan Akın, bayram ziyaretlerine başladı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, oğlu Erdal ile birlikte bayram namazını Zağnos Paşa Camisinde kılarak il protokolü ve vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Ahmet Akın, camideki bayramlaşmanın hemen ardından meydandaki işletmelerin esnafları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

Başkan Ahmet Akın, Balıkesir merkezdeki bayramlaşmaların ardından eşi Arbil Akın ve oğlu Erdal ile birlikte memleketi Gönen’e giderek Kurtuluş Savaşı’nda Gönen Milis Kuvvetlerinde görev yapan İstiklal Madalyalı dedesi Ahmet Akın’ın, babası Erdal Akın’ın ve annesi Nejla Akın’ın kabirlerinin başında dua etti.

CHP Gönen İlçe Başkanlığı ile CHP Balıkesir İl Başkanlığını da ziyaret ederek partilileriyle bayramlaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, seçim süreci verdikleri destek için teşekkür etti. Sözlerine “Değerli yol arkadaşlarım” diyerek başlayan Başkan Ahmet Akın, “Hepinize; sağlıkla, mutlulukla, huzurla güzel bayramlar diliyorum. Büyük bir görev aldık, bunun sorumluluğunun farkındayız. Başta Genel Merkezimize, il ve ilçe başkanlarımıza olmak üzere tüm örgütümüze çok teşekkür ediyorum. İşimiz çok, mücadele edeceğiz. Balıkesir’de; şeffaf, hesap veren, halkın içinde olan, çalışkan, adaletli bir belediyecilik yapacağız” dedi.

Milletin içinde olmayanın, milletin derdini bilemeyeceğini söyleyen Başkan Akın, “Onun için vatandaşın içinde olmak en çok bize yakışandır. Sosyal demokrat anlayışımızla, kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklayan bir yapıda çalışacağız. İnanıyorum başarılı olacağız. Bütün ‘Balıkesir Ailem’in bayramını kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi’nde siyaset yapılmasına izin vermeyeceğim. Belediye de siyaseti bir tek Büyükşehir Belediye Başkanı yapacak. O da halkın içinde olmak. Kadrolarımızda particilik olmayacak, liyakat olacak, hesap verme olacak. Göreceksiniz Balıkesir Türkiye’ye örnek olacak” diye konuştu.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 turkiyeuzayhaberajansi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.